Microsoft zapowiada smartfony i tablety za mniej niż 200 dolarów

Przez długi czas barierą, która skutecznie zniechęcała użytkowników urządzeń przenośnych do inwestowania w smartfony ...


i tablety z Windowsem na pokładzie, była często wygórowana cena. Microsoft zapowiada zmiany
"Dobijemy do konkurencyjnych cen rynkowych dla urządzeń 7-, 8- i 10-calowych. Będziecie szczerze zaskoczeni. W zeszłym roku trzymaliśmy poziom 300-500 dolarów. W tym roku zejdziemy do 100-300" - powiedział dziennikarzom Nick Parker.

Na tym jednak nie koniec! Wiceprezes ds. współpracujących producentów oryginalnego wyposażenia wyjawił również, że jeszcze w tym roku na niektóre rynki trafią smartfony z Windowsem Phone na pokładzie, które kosztowały będą mniej niż 200 dolarów.

Nagłe spadki cen związane są ze wzmożonymi staraniami Microsoftu, które mają na celu zdobycie w krótkim czasie jak największej liczby nowych klientów. Na pewno pomoże w tym to, że amerykański gigant zniósł opłaty licencyjne na urządzenia wyposażone w ekrany o przekątnej mniejszej niż 9 cali.

Microsoft pozyskał także kilku nowych partnerów, a także nakłonił ponownie do współpracy paru starych, którzy zdecydowali się nie dawać szansy mobilnemu Windowsowi. Co więcej, firma podjęła decyzję o udostępnieniu komunikatora Skype w modelu "freemium", a także daniu użytkownikom możliwości wypożyczenia na określony czas pakietu biurowego Office 365.

Czy strategia ta sprawdzi się? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.