Bill Gates i Steve Ballmer przeciwko... powszechnemu dostępowi do broni

W dość niespodziewanej akcji charytatywnej postanowili wziąć udział byli szefowie Microsoftu. Jak wynika z udostępnionych w Sieci informacji,


Bill Gates i Steve Ballmer postanowili wesprzeć kampanię na rzecz zaostrzenia dostępu do broni palnej.
Bill Gates nie od dziś słynie z działalności charytatywnej. Założyciel Microsoftu ma nawet własną fundację która zajmuje się tego typu sprawami. Tym razem miliarder postanowił wesprzeć kampanię, której celem jest zmiana obowiązującego w Stanach Zjednoczonych prawa dotyczącego dostępu do broni. W przedsięwzięciu nie był jednak osamotniony, bo pomógł mu Steve Ballmer i kilkunastu pracowników Microsoftu.

Jak nietrudno się domyślić, obaj panowie wsparli akcję finansowo. Na ograniczonemu dostępowi do broni palnej najwyraźniej mocniej jednak zależy Ballmerowi, bo na rzecz całej kampanii przekazał on aż 580 tysięcy dolarów. To spora kwota, jednak nie dla byłego dyrektora generalnego giganta z Redmond. Dysponuje on tak dużym majątkiem, że niedawno kupił sobie nawet własną drużynę koszykarską.

Dużo mniejszą sumę przekazał Bill Gates - 50 tysięcy dolarów w porównaniu do majątku, który posiada, zdaje się nic nie znaczyć.

Kampania, którą miliarderzy postanowili wesprzeć, proponuje nowy model prawa. Nowe przepisy miałby zaostrzyć kontrolę handlu bronią palną.